CZY INSTRUMENTY POCHODNE SĄ PRZEGRZANE? STOPY FINANSOWANIA BITCOINÓW ZACZYNAJĄ NADRABIAĆ ZALEGŁOŚCI

Bitcoin przeszedł mocny rajd wyższy w ciągu ostatniego tygodnia, osiągając wysoki poziom 13.250 dolarów.
Patrząc na trendy w instrumentach pochodnych, jeden z analityków niedawno postulował, że działania cenowe Bitcoinu mogą być przegrzane.
Zauważył on, że zagregowane otwarte interesy i CVD na rynkach kontraktów terminowych BTC napotykają na znaczne opory.

BITCOIN MOŻE BYĆ PRZEGRZANY, ANALITYK OBAWIA SIĘ, ŻE W MIARĘ WZROSTU STOPY FINANSOWANIA, MOŻE DOJŚĆ DO PRZEGRZANIA.
Bitcoin przeszedł silniejszy rajd w Crypto Bank ciągu ostatniego tygodnia. Wiodąca krypto waluta wystrzeliła z 11.200 dolarów, najniższy poziom z zeszłego tygodnia, do 13.150 dolarów od czasu napisania tego artykułu. To wzrost o 17,5% w ciągu dziesięciu dni.

Wiele osób zauważyło, że ten ruch był spowodowany wolumenami rynku spot na giełdach takich jak Coinbase. Wielu postrzega rajdy prowadzone na rynku spot jako bycze, ponieważ wskazuje to na przybycie pieniędzy instytucjonalnych lub masowej kwoty kapitału detalicznego, a nawet mieszaniny obu.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Ale w miarę jak rajd zmniejszał się w przedziale 12.800-13.200 dolarów, zaczęły pojawiać się wpływy instrumentów pochodnych. Rajdy prowadzone w oparciu o instrumenty pochodne są często postrzegane jako mniej zrównoważone, ponieważ ostatecznie inwestorzy będą musieli zamknąć swoje długie pozycje, co spowoduje presję na sprzedaż.

Przyglądając się trendom związanym z instrumentami pochodnymi, jeden z analityków postulował ostatnio, że działania cenowe Bitcoin’a mogą być przegrzane.

“Dalsze potwierdzenie, że instrumenty pochodne są przegrzane.”

Podzielił się on poniższym wykresem 24 października.

Pokazuje on, że zagregowana stopa finansowania wiodących rynków kontraktów terminowych Bitcoinów jest obecnie mocno w górę do wartości dodatniej. Stopa finansowania jest opłatą, którą płaci się za pozycje długie i krótkie, aby utrzymać cenę przyszłości w pobliżu ceny rynku spot. Wysokie stopy finansowania często sugerują, że rynki instrumentów pochodnych napędzają rynek na wyższym poziomie i mogą wymagać korekty.

Wykres pokazuje również, że zagregowane otwarte stopy procentowe i wartość CVD na rynkach kontraktów terminowych napotykają na znaczne opory.

Wykres akcji cenowej BTC w ciągu ostatnich kilku dni z analizą krypto tradera Byzantine General.

Źródło: BTCUSD z TradingView.com i Coinalyze.
ROOM TO GROW
Większość z nich jest jednak pewna, że Bitcoin ma miejsce do góry nogami.

Nautilus Research, niezależny butik badawczy, który obsługuje inwestorów instytucjonalnych, uważa, że wykres makro BTC wygląda podobnie do tego, jak przed poprzednimi wykładowymi wiecami:

“Bitcoin odbija się echem wzorców przed poprzednimi dużymi wybuchami.”

Wykres działań cenowych BTC od 2010 r. z analizą niezależnego botiku badawczego dla inwestorów instytucjonalnych, Nautilus Research
Posiadanie Bitcoinów o wartości powyżej $13,000 do dziennego zamknięcia, a także do cotygodniowego zamknięcia w niedzielę jest również pozytywnym sygnałem dla tego rynku, aby poruszać się wyżej. Od początku 2018 roku BTC nie posiadał ponad $13,000 w skali tygodnia.